U16 Boys
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Russell Jones | ZA | St. Benedicts High | No | - |
[2] | Benjamin Southwood | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
[3] | Mateo Naude' | ZA | Pretoria High School Old Boys | No | - |
[4] | Euan Groenewald | ZA | Midstream Ridge Primary School | No | - |
[5] | Lethokuhle Ntshingila | ZA | Eastern Gauteng Juniors | No | - |
[6] | Reabetswe Banda | Midstream College | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-05-21 12:00pm | U16 Boys: X1 | BBSC - Court 3 |
Russell Jones [1]
|
Benjamin Southwood [2]
|
12-10, 12-10, 10-12, 11-4 |
2023-05-20 2:30pm | U16 Boys: X2 | BBSC - Court 2 |
Russell Jones [1]
|
Mateo Naude' [3]
|
11-5, 11-7, 11-8 |
2023-05-20 11:30am | U16 Boys: X3 | BBSC - Court 3 |
Russell Jones [1]
|
Euan Groenewald [4]
|
11-8, 11-5, 11-6 |
2023-05-21 10:30am | U16 Boys: X4 | BBSC - Court 6 |
Russell Jones [1]
|
Lethokuhle Ntshingila [5]
|
11-4, 11-9, 11-4 |
2023-05-20 4:30pm | U16 Boys: X5 | BBSC - Court 1 |
Russell Jones [1]
|
Reabetswe Banda [6]
|
11-3, 11-2, 11-5 |
2023-05-20 4:30pm | U16 Boys: X6 | BBSC - Court 2 |
Benjamin Southwood [2]
|
Mateo Naude' [3]
|
11-9, 11-4, 11-1 |
2023-05-21 10:00am | U16 Boys: X7 | BBSC - Court 4 |
Benjamin Southwood [2]
|
Euan Groenewald [4]
|
11-1, 11-6, 11-3 |
2023-05-20 2:00pm | U16 Boys: X8 | BBSC - Court 2 |
Benjamin Southwood [2]
|
Lethokuhle Ntshingila [5]
|
11-3, 14-12, 11-4 |
2023-05-20 11:00am | U16 Boys: X9 | BBSC - Court 3 |
Benjamin Southwood [2]
|
Reabetswe Banda [6]
|
11-2, 11-0, 11-2 |
2023-05-21 12:00pm | U16 Boys: X10 | BBSC - Court 6 |
Mateo Naude' [3]
|
Euan Groenewald [4]
|
10-12, 2-11, 9-11 |
2023-05-20 12:00pm | U16 Boys: X11 | BBSC - Court 6 |
Mateo Naude' [3]
|
Lethokuhle Ntshingila [5]
|
15-13, 4-11, 7-11, 4-11 |
2023-05-21 10:30am | U16 Boys: X12 | BBSC - Court 5 |
Mateo Naude' [3]
|
Reabetswe Banda [6]
|
11-4, 11-6, 11-4 |
2023-05-20 4:30pm | U16 Boys: X13 | BBSC - Court 3 |
Euan Groenewald [4]
|
Lethokuhle Ntshingila [5]
|
11-8, 11-9, 5-11, 11-4 |
2023-05-20 2:30pm | U16 Boys: X14 | BBSC - Court 1 |
Euan Groenewald [4]
|
Reabetswe Banda [6]
|
11-4, 11-5, 11-5 |
2023-05-21 12:00pm | U16 Boys: X15 | BBSC - Court 4 |
Lethokuhle Ntshingila [5]
|
Reabetswe Banda [6]
|
11-8, 11-5, 11-4 |