BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Ruben Smit | ZA | Paarl Gimnasium High | No | - |
- | Eneale Rolfe | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
- | Uyamamela Magigaba | ZA | Theodor Herzl Primary | No | - |
- | Justin Adams | ZA | Kenridge Tennis Club | No | - |
[3] | Rocco Noades | ZA | Rhenish Laerskool | No | - |
- | Daniel Koch | Recreation Tennis Club | No | - | |
- | Liam Deas | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
- | Luka Weyers | Laerskool Eikestad | No | - | |
- | Evan Krige | Pinelands Tennis Club | No | - | |
- | Kyle Liebenberg | ZA | Courtrai Laerskool | No | - |
- | Johan Maritz | ZA | Van Riebeeck Strand Primary | No | - |
[4] | Ungakum Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
- | Marcel Visser | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
- | Joshua Woudberg | Pinelands Tennis Club | No | - | |
- | Iwan van Vuuren | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
[2] | Alec Koch | Recreation Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-08-18 2:00pm | A1 | EVER - Court 1 |
Ruben Smit [1]
|
Eneale Rolfe
|
7-5, 6-2 |
2023-08-18 2:00pm | A2 | EVER - Court 2 |
Uyamamela Magigaba
|
Justin Adams
|
1-6, 1-6 |
2023-08-18 2:00pm | A3 | EVER - Court 3 |
Rocco Noades [3]
|
Daniel Koch
|
6-0, 6-1 |
2023-08-18 2:00pm | A4 | EVER - Court 4 |
Liam Deas
|
Luka Weyers
|
5-7, 2-6 |
2023-08-18 2:00pm | A5 | EVER - Court 5 |
Evan Krige
|
Kyle Liebenberg
|
6-0, 6-1 |
2023-08-18 3:15pm | A6 | EVER - Court 1 |
Johan Maritz
|
Ungakum Magigaba [4]
|
3-6, 6-3, 6-10 |
N/A | A7 | EVER - Court 2 |
Marcel Visser
(Did not play)
|
Joshua Woudberg
|
Walkover |
2023-08-18 3:15pm | A8 | EVER - Court 3 |
Iwan van Vuuren
|
Alec Koch [2]
|
0-6, 1-6 |
2023-08-19 8:00am | A9 | EVER - Court 1 |
Ruben Smit [1]
|
Justin Adams
|
6-1, 6-3 |
2023-08-19 8:00am | A10 | EVER - Court 2 |
Rocco Noades [3]
|
Luka Weyers
|
6-1, 6-2 |
2023-08-19 8:00am | A11 | EVER - Court 3 |
Evan Krige
|
Ungakum Magigaba [4]
|
3-6, 7-6(6), 2-10 |
2023-08-19 8:00am | A12 | EVER - Court 4 |
Joshua Woudberg
|
Alec Koch [2]
|
1-6, 1-6 |
2023-08-19 10:30am | A13 | EVER - Court 1 |
Ruben Smit [1]
|
Rocco Noades [3]
|
6-2, 7-6(6) |
2023-08-19 10:30am | A14 | EVER - Court 2 |
Ungakum Magigaba [4]
|
Alec Koch [2]
|
0-6, 1-6 |
2023-08-20 9:15am | A15 | EVER - Court 1 |
Ruben Smit [1]
|
Alec Koch [2]
|
6-3, 7-5 |
2023-08-20 8:00am | B1 | EVER - Court 5 |
Rocco Noades [3]
|
Ungakum Magigaba [4]
|
3-6, 2-6 |
2023-08-19 10:30am | C1 | EVER - Court 3 |
Justin Adams
|
Luka Weyers
|
6-7(3), 1-6 |
2023-08-19 10:30am | C2 | EVER - Court 4 |
Evan Krige
|
Joshua Woudberg
|
3-6, 1-6 |
2023-08-20 8:00am | C3 | EVER - Court 6 |
Luka Weyers
|
Joshua Woudberg
|
5-7, 4-6 |
2023-08-20 9:15am | D1 | EVER - Court 3 |
Justin Adams
|
Evan Krige
|
6-3, 6-1 |
N/A | E1 | EVER - Court 5 |
Eneale Rolfe
(Did not play)
|
Uyamamela Magigaba
|
Walkover |
2023-08-19 8:00am | E2 | EVER - Court 6 |
Daniel Koch
|
Liam Deas
|
6-3, 3-6, 10-4 |
2023-08-19 9:15am | E3 | EVER - Court 1 |
Kyle Liebenberg
|
Johan Maritz
|
0-6, 3-6 |
2023-08-19 10:30am | E5 | EVER - Court 5 |
Uyamamela Magigaba
|
Daniel Koch
|
6-4, 6-0 |
2023-08-19 11:45am | E6 | EVER - Court 1 |
Johan Maritz
|
Iwan van Vuuren
|
4-6, 6-1, 11-9 |
2023-08-20 9:15am | E7 | EVER - Court 4 |
Uyamamela Magigaba
|
Johan Maritz
|
1-6, 4-6 |
2023-08-20 9:15am | F1 | EVER - Court 5 |
Daniel Koch
|
Iwan van Vuuren
|
6-3, 6-2 |
2023-08-20 9:15am | G3 | EVER - Court 6 |
Liam Deas
|
Kyle Liebenberg
|
6-1, 6-0 |